DÜNYANIN EN BÜYÜK BATARYASINA SAHİP TELEFONU BLUBOO X550

Share

Günümüzde telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmezi oldular. Teknolojik cihazlar konusunda baktığımızda telefonların zirvede yer aldığını söylemek mümkün. Bu cihazların alınma sebeplerine gelicek olursak bir çok sebeple alınabiliyorlar. Kimisi sadece tasarım , dış görünüş için kimisi donanım, performans özelliklerine bakarak kimisi de sadece hava atmak için alıyor bu cihazları. Genel olarak baktığımızda her yaştan her telefon kullanıcısı için pil ömrü büyük bir sorun.

   Tabiki kullanıma bağlı olarak değişebilir bu pil ömrü, ancak şuanki telefonlarda genel olarak kullanıcılar günü tamamlayamıyorlar. Bu durum öle tek bir marka telefona has bir durumda değil genel bir durum hepsi için geçerli. İphone dediğimiz telefonda da Samsung Galaxy S içinde bu sorun bulunmakta.

   Bu sorunu gören Çinli bir firma olan Shenzhen Huihua Exploit Technology Co. bu cihazı üretme ihtiyacı duymuşlar. Son günlerde ortaya çıkan hızlı şarj özelliği de kullanıcıları pek tatmin etmiyor. Bu hızlı şarj ilerleyen günlerde problemler çıkarmakta ve neden bataryayı büyütmüyorlar sorusunu akıllara getirmekte. İşte Bluboo’nun tanıttığı bu telefon bataryayı büyütme yoluna gitmiş.

   Bluboo X550 cihazının tamı tamına 5300 mAh bataryaya sahip. Sürekli kullanımda tam 3 gün ve beklemede 30 gün dayanabilen şarja sahip.Size derin bir nefes aldırıcak ve sürekli olarak acaba şarj ne durumda diye bakmaktan kurtarıcak bir telefon gibi duruyor. Günümüzdeki bir çok üst seviye cihazın bataryalarını 2 ye katladığını söylemek mümkün. Bazı şirketler batarya büyüyünce kalınlığın arttığını söylüyorlar. Ancak görsellerde de görüldüğü gibi bence çok kalın olmamakla beraber şarjın iki katına çıkmasına değer olduğunu düşünüyorum.

   Siyah ve beyaz olmak üzere 2 tipi bulunacak. 64-bit destekli ve dört çekirdekli MediaTek MT6735 işlemciye sahip olucak. 4G/LTE bağlantı desteği de sunacak. Tabiki Android 5.0 Lollipop ile gelicek. 18-21 Nisan tarihinde tanıtılması beklenen telefonun, ciddi bir talep göreceğini düşünüyorum. Fiyat konusunda bir bilgi mevcut değil ve Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda da net bir bilgi yok.

   Sonuç olarak batarya mevzusunu çözüme kavuşturan ve şarjı bir sorun olmaktan çıkartan bir telefon.


Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir