LG 42LB652V, Fiyat Performans Lideri TV

Share

Fiyat Performans Lideri Bir LED TV LG 42LB652V

Akıllı TV alımlarında dikkat edilmesi gereken özellikler kişiden kişiye göre değişebilir. Oyuncular için çevrimiçi uygulamalar ve işlemci performansı ön plana çıkarken, sıradan bir kullanıcı için ekran boyutu ve görüntü kalitesi yeterli olabiliyor. Herkes için geçerli olan bir husus var ki o da akıllı TV’nin görüntü işleme hızıdır. Akıllı TV’lerle hayatımıza giren sorunlardan biri olan hız problemi ne yazık ki sadece üst segment akıllı TV’lerde düzgün bir şekilde çözülmüş oluyor. Fakat Güney Kore’li elektronik firması LG bu sorunu WebOS işletim sistemi ile gayet iyi bir şekilde çözmüş. Palm şirketi tarafından akıllı telefonlar için tasarlanmış olan WebOS işletim sistemi web tabanlı olması dolayısıyla inanılmaz hızlara ulaşabiliyor ve işlemciye fazla yük bindirmediği için de görüntü işleme hızını arttırabiliyor.

42 inçlik 42LB652V akıllı TV de LG’nin WebOS işletim sistemini kullanan akıllı TV’lerden biri. Yüksek kalitede Full HD film izleyebileceğiniz LG 42LB652V akıllı TV’nin Dinamik MCI (Motion Clarity Index) hızı 500. LG’nin özel olarak kendi akıllı TV’lerinde kullandığı bu hız kavramı görüntülerin yüksek çözünürlük seviyesine çıkartıldıktan sonra kontrast ayarlarını alıp ekrana geldikleri süreyi gösteriyor ki Hz frekans kavramıyla karıştırılmaması gerekir. Firmaların bir satış taktiği olarak geliştirdikleri MCI hız kavramı LG 42LB652V akıllı TV’de biraz düşük tutulmuş durumda. 500 MCI hız değeri çok hızlı bir tepki süresi oluşturmasa da işinizi görebilecek nitelikte olduğunu belirtelim.

LG-42LB652V

LG 42LB652V, panel tipi olarak Direct LED’i kullanıyor.

LG markalı akıllı TV’lerde görmeye alışık olduğumuz Micro Pixel Control özelliğine sahip olmayan LG 42LB652V, panel tipi olarak Direct LED’i kullanıyor. Kontrast ayarları olarak biraz zayıf kalan akıllı TV’miz bu eksikliğini LG’nin klasik kontrast geliştirmeleri ile kapatmaya çalışıyor. Tru Black Control özelliği ile ekrandaki görüntünün siyah bölgelerini tarayıp geliştirerek çok daha kaliteli bir siyah elde ediliyor ki bu da görüntünün gerçekliğini büyük ölçüde arttırıyor. Tabi siyah tonu elde ettikten sonra geriye gerçek beyaz ton kalıyor. Gerçek beyaz tonu elde etmek için Dynamic Clear White özelliğini kullanan LG 42LB652V akıllı TV’si böylece yersiz parlaklıkları kaldırarak çok daha kaliteli bir görüntü oluşturuyor.

LG’nin hemen hemen tüm akıllı TV’lerinde kullanmaktan çekinmediği Triple XD Engine adlı görüntü motoru görüntüyü arka planda Color, Clarity ve Contrast olmak üzere üç aşamalı bir süreçten geçiriyor. Color ile çeşitlendirilmiş renk skalasından parlak ve canlı renkleri görüntü ile buluşturan LG 42LB652V akıllı TV’si, Clarity işlevi ile de görüntü üzerinde ki bulanıklılığı giderip çok daha net ve keskin görüntüler oluşturuyor. Son olarak da Contrast işlevi ile görüntünün siyah beyaz dengesini ayarlayıp canlı ve gerçekçi görüntüler oluşturuyor. Canlı ve parlak renklerle gayet iyi işler çıkaran LG 42LB652V akıllı TV, Real Cinema 24p özelliği ile görüntü üzerinde ki soğuk beyaz katmanı kaldırıp çok daha gerçekçi görüntüler elde edebiliyor.

LG 42LB652V akıllı TV akıcı görüntüler üretmekte üst düzey performansa ulaşabilmek için HEVC Codec ve H.264 Codec özelliklerini kullanıyor. Video sıkıştırma özellikleri olan HEVC ve H.264 Codec hızlı ve akıcı sahnelerde görüntünün saniyedeki kare sayısını arttırıyor. HEVC Codec 60 FPS (Frame Per Second) hızında görüntü üretebilirken H.264 Codec ise saineyede 30 kare üretebiliyor.

3D tarafında iyi donatılmış olan LG 42LB652V, 2D’den 3D’ye 5 modda (Standart, Manuel, Sinema, Spor, Extreme) çevirim yapabiliyor ve tahmin edebileceğiniz üzere en iyi 3D sonucunu Extreme modu veriyor. Yeni nesil 3D teknolojisini kullanan 42LB652V, 3D Derinlik moduna ve Görüş Açısı Kontrolüne sahip ki bu işlevler 3D zevkine katkıda bulunan önemli özelliklerden sayılabilir. Dual Play özelliği de 42LB652V akıllı TV  oyuncular için fark yaratacak nitelikte. Tek ekranda çift kişilik oyunları oynamanıza olanak sağlayan Dual Play özelliğinin kullanımı konusunda LG 42LB652V’nin ufak bir eksisi de var ki bu da özel Dual Play gözlüklerinin televizyon kutusunda gelmiyor olmasıdır.

2.0 hoparlör sistemine sahip olan LG 42LB652V Dolby Digital Decoder ve DTS ses sıkıştırma teknolojilerini kullanarak kaliteli bir ses ortamı oluşturabiliyor. 20Watt ses çıkış gücüne sahip olan ses sistemi ile iyi bir performans ortaya koyan akıllı TV’miz Virtual Surround Plus ile de evinizin her tarafına yayılan ses dalgaları üretebiliyor. 3D’ye katkı sağlamak için 3D Sound Zooming özelliği eklenmiş olan 42LB652V’de herşeyi doruklarında yaşayacağınızı söyleyebiliriz. Net Ses II özelliğine sahip olması dolayısıyla yayın esnasında insan sesine odaklanarak desibelini arttırabiliyor ve böylece sesin fon müziklerinde kaybolmasını önlüyor.

Bağlantı özellikleri olarak kablosuz bağlantı noktasında ön plana çıkan akıllı TV’miz Miracast, WiDi ve Wifi Direct özelliklerine sahiptir. Bilgisayar, telefon ve tabletinizi kablosuz olarak bağlayabileceğiniz akıllı televizyonumuzun parmakla kontrol ve sesle arama özellikleri de mevcuttur ve sesle arama yapabilmek için yapmanız gereken tek şey sihirli kumandaya konuşmak fakat parmakla kontrol işlevi için harici kamera satın almanız gerekmektedir.

3 adet HDMI 1.4 ve USB 2.0 girişi bulunan akıllı TV’miz düşük fiyatlı akıllı TV arayanlar için birebir. 1.800 TL’lik fiyatı ile piyasada satışa sunulan LG 42LB652V Smart LED TV, üst segment özellikleri ve özellikle WebOS işletim sistemi ile tam bir fiyat performans canavarı diyebiliriz.

Özetle LG 42LB652V Smart LED TV Özellikleri

42lb652v-


Share

3 thoughts on “LG 42LB652V, Fiyat Performans Lideri TV

    1. ÜSTÜN Post author

      Yorumunuz için çok teşekkür ederiz..
      Konuyla İlgili az da olsa yardımcı olabildiysek ne mutlu bize..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir