MICROSOFT LUMIA 430 Inceleme

Share

microsoft-lumia-430

Dikkat çekici özellik: Microsoft Lumia 430, giriş seviye, basit bir model ve fiyatı 70 dolar (Türkiye’de 250 lirayı bulur tahminimce.)

Microsoft Lumia 430

Microsoft Lumia ailesine yeni bir üye daha kattı. Bu telefona bakınca telefonlar konusunda ne kadar ilerlediğimizi görebiliriz. 3 yıl öncesine kadar böyle bir telefona bir dünya para veriyorduk. Şuanda sadece 70 dolar bu telefon.

Microsoft yaptığı açıklamalarda da giriş seviye yani alt tabana yoğunlaşacağını açıklamıştı. Nitekim bu telefonda alt taban diyebileceğimiz sınıfa ait. MWC kapsamında Lumia 640 ve 640 XL modellerini tanıtmıştı. Kısa bir süre sonra da bunu tanıttı. Firmanın bugüne kadar duyurduğu en düşük fiyata sahip telefonu.

Özelliklerine geçelim. Qualcomm’un Snapdragon 200 işlemcisi yer alıyor. Çift sim kart desteğine sahip. Son zamanlarda bu dual sim olayıda epeyce artış gösterdi fimalar arasında. Modelde 4 inç ekran 480 x 800 piksel çözünürlüğe sahip. 1 GB RAM bu telefon için hiç fena değil. Demekki artık bu seviye telefonlarda da sıkça görücez 1 GB RAM’i. Dahili hafıza 8 GB ve microSD desteği mevcut isterseniz artırabilirsiniz. Kamera 2 MP ana arka kamerası bulunuyor ve 0.3 MP ön kamera var. Bulunsun diye koymuşlar sanırım…

Daha çok Asya ülkelerinde satmayı planlıyor gibi gözüküyor. Nisan ayında Hindistan, Orta Doğu ve Afrika, Asya-Pasifik, Rusya, Kazakistan ve Beyaz Rusya’da satışa çıkacak. 3 farklı renk seçeneği mevcut. Turuncu, siyah ve beyaz olmak üzere…

Sonuç olarak alt tabanda kullanışlı ve ucuz maliyetli bir telefon sadece konuşmak için alıyorum diyenlere uygun.


Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir