SAMSUNG GALAXY TAB A VE PLUS

Share

samsung galaxy tab

SAMSUNG GALAXY TAB A VE PLUS

Samsung bir süredir Tablet piyasasında sessizdi. Şirket yeni bir tablet serisine başlıyor. Samsung Galaxy TAB A ve Galaxy TAB A PLUS olmak üzere iki seri şeklinde sıralanıyor.

Dikkat çekici özellikleri : Kablosuz şarj ve metal kasa

Malzeme kalitesinde de ciddi iyileştirmeler mevcut. 7.5 mm civarında ince gövde yapısı bulunuyor. Kasası fırçalanmış alüminyum yani metal olarak göz çarpıyor. Metal kasayı artık Samsungta alt seviye tablet modellerinde de görebiliriz.Ekran 4:3 oranına sahip Nexus 9 ve iPad’de olduğu gibi. 8 inç ve 9.7 inç ekranlı iki seçenek şeklinde sunulacak. Kablosuz şarj ile  de ürüne olan ilgi artırılmak istenmiş.

Donanım kısmına gelirsek, çözünürlük 1024×768 piksel ekrana sahip. İşlemci 1.2 GHz hızında Cortex A53 işlemcili Snapdragon 410 chipset kullanılacak. 5 MP arka kamera, 2 MP ön kamera mevcut. 16 GB hafıza ve microSD desteğide bulunmakta.

Galaxy TAB A da 8 inç ,1.5 GB RAM ve 4200 mAh gücünde batarya yer alırken, Galaxy TAB A PLUS da ise 9.7 inç, 2 GB RAM ve 6000 mAh gücünde bir batarya mevcut. Ayrıca PLUS modelinde S-Pen kalemine sahip. Galaxy Note ailesi dışında ilk kez farklı üründe kullanılacak bu kalemler.

Rusyada bir fuarda sergilenen modellerin henüz küresel piyasada satılıp satılmayacağı bilinmiyor. Biraz daha beklemek gerek. Fiyatlar 199$-349$ aralığında olacağı tahmin ediliyor.


Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir