SİNİR BOZUCU OYUN AA VE HERKESİ SARAN ÇILGINLIĞI

Share

   Şu sıralar indirme sayısında zirvede yer alan oyun AA. İsmi o kadar sinir bozucu gözükmesede sizi ve sizin sınırlarınızı zorlayacak bir oyun. Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp uygulamasının indirme sayısını da geride bıraktığını söylemek gerekir. Kısa bir zaman önce mobil dünyaya adım atmasına rağmen, indirme sayısı şuanda 10 milyon ile 50 milyon arasında gözükmekte. Oyun Flappy Bird oyunundan sonra cihazlarınızı kırmanın gayet etkili bir yolu.

   Çevremizde otobüste, vapurda, metrobüste daha bir çok yerde oynayıp oflayan puflayan insanlar görüyoruz. Oyun aslında o kadarda zor değil. Oyunun amacı kendi ekseninde daireler çizen bir yuvarlağa, size verilen top şeklindeki cisimleri daireye yerleştirerek mümkün olduğunca en ileri bölümlere gidebilmek. Zorlayıcı bölümleri ve son derece sürekleyici bir oyun. Oyununun yapımcısı General Adaptive. Bu şirketin başka oyunlarıda mevcut  Ki,Ci,Ru, fakat en popüleri AA oyunu. AA +, AA xd ,AA sd falan filan bu şekilde bütün alfabeyi bu oyunun içerisine gömdüğü oyunlarıda mevcut. Sanırım böyle bütün alfabeyi sıralayıp. İyi miktarda kazanç elde etme düşüncesindeler. Oyun Google Play ve İOS platformlarında bulunuyor. Windows Phone platformunda ise çakması mevcut. Aslında bildiğimiz toplu iğnelerin koyulduğu şey vardı onun oyununu yapmışlar, çokta zor ulaşılmaz bir fikir değil.

   Oyuna genel olarak bakarsak, ana menüsünde paylaşma ve oy verme seçeneklerini görüyoruz. Ayrıca sürekli olarak reklam pencereleri geliyor oyuna. 2 TL gibi bir ücret ödeyerek bu reklamları kaldırabiliyorsunuz. Ayrıca artık zıvanadan çıktınız ve kendini oynamaktan alamıyorsanız. Kurtuluş çaresini de koymuşlar, 9,40 TL karşılığında tüm bölümleri açıyorsunuz ve rahalıyorsunuz. Oyunun sonsuz olduğunu filan iddia edenler var ancak oyun 725 bölüm. Artık şirket ileride sonsuz yapar mı yapmaz mı onların bileceği iş. İnternette bir çoğunun bölüm geçme videolarını görmüştürsünüz, matkapla deneyenler, mutfak robotlarıyla deneyenler farklı yollar bulanlar mevcut. Bunları 80 küsürlü levelleri geçmek için yaptıklarını gördüm. Artık 700 lü bölümleri geçmek için nasıl kafa yapısı lazım bilemiyorum.

   Oyun gerçekten insanı geriyor ve acayip şekilde oynama isteği oluşturuyor, hiç oynamayanlara tavsiyem bulaşmasanız iyi olur… :)


Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir